Šúchanie stehien, problém, o ktorom sa nahlas nehovorí + ako s ním zatočiť

pastedGraphic.png

Šúchanie stehien. Pre niektoré nezvyčajný pojem, pre nás ostatné, chlieb náš každodenný. Je úplne jedno, či máš veľkosť XXS, alebo XXL, tento problém sa môže týkať aj teba. Cítime sa zaň trápne, navyše môže byť aj veľmi nepríjemný až bolestivý. Trenie stehien sa, tým, ktoré to nepoznajú, môže zdať, ako zbytočne zveličená a ťažko predstaviteľná téma, no my, ženy, ktorých sa týka, by sme o ňom vedeli rozprávať svoje.

Žuvačka za uchom, medzierka medzi… stehnami? 

Kým v rokoch ’90 bola ideálom ženskej krásy určitá plochosť, ako štíhlosť, malé boky aj zadok a dlhé nohy, aktuálne trendy v ’22 hovoria jasne. Ženská figúra by mala mať krivky – väčšie prsia, štíhly driek,  poriadne “booty” pozadie a štíhle stehná, ktoré vytvárajú medzierku. Hovorí sa jej aj “thigh gap”. Určite si v online priestore videla kopec takýchto dokonalých postáv. Ako keby sa na Instagrame s nimi vrece pretrhlo. No, nenechaj sa poblázniť, máloktoré z nás sa s takýmito postavami narodia. V drvivej väčšine prípadov ide len o kombináciu filtrov a šikovného pózovanie či o výsledok plastického chirurga. 

Trendy sa neustále menia, no naša vlastná hodnota nie. Každá a každý sme cenní, krásni a hodnotní, bez ohľadu na to, či spĺňame aktuálne módne trendy alebo sa rozhodneme ich nenasledovať. 

Pozrime sa realite do očí

Skutočné ženy sú tie, ktoré majú mocné stehná, ale aj tie, ktoré o nich sotva vedia. Tie, ktoré sa krásne líčia a podstupujú estetické procedúry, aj tie, ktoré doma nemajú jedinú maskaru a v kúpeľni majú jediný krém na všetko. 

Jeden zo skutočných problémov skutočných žien sú šúchajúce sa stehná. Bez ohľadu na to, či cvičíš a si vo svojej životnej forme alebo si vo svojej komfortnej zóne, v ktorej sa cítiš dobre, stehná, ktoré sa navzájom dotýkajú sú tvoja téma. Poznáme. 

Máš pocit, že si na to sama? S týmito patáliami zápolí mnoho z nás:

  • nájsť ideálne padnúce rifľové nohavice je misia hodná Indiany Jones
  • keď sa už túto misiu podarí splniť, rifle sa zákonite rýchlo zničia, a ako prvé na vnútornej strane stehien
  • v letných horúčavách a vlhkosti je takmer nemysliteľné obliecť si šaty, sukne a mini kraťasky
pastedGraphic_1.png

Existuje riešenie? 

Existuje. A hneď niekoľko, ktoré sme si vyskúšali na vlastnej koži. 

  • aplikovať medzi stehná deodorant 
  • alebo detský púder
  • návleky na stehná, ktoré sa buď zarezávajú, alebo nedržia
  • vzdať sa nosenia sukní a šiat

Za nás ani jedno z riešení nebolo ideálne a často ani funkčné. Tak sme sa rozhodli vziať to do vlastných rúk.

Problém? VYRIEŠENÝ!

Keďže nás rok, čo rok, leto, čo leto, ako mnohé ženy, sužujú tie isté nepríjemnosti, rozhodli sme sa konať. Navrhli a ušili sme “life-hack”, ktorý budú tvoje stehná milovať.

Ľahké šortky pod sukne a šaty, ktoré zamedzia bolestivým odreninám. Šijeme ich z jemného bambusového materiálu, ktorý sa vyznačuju perfektnou vzdušnosťou, savosťou a antibakteriálnymi vlastnosťami. Priali by sme si, aby si si ich mohla takto virtuálne ohmatať, pretože tá jemnosť a ľahkosť je jednoducho neopísateľná. 

Šortky pod šaty sú v dĺžke do pol stehien a okolo pása sú olemované jemnučkou gumičkou, ktorá sa nezarezáva a netlačí. Hodia sa pod voľnú sukničku, ale aj obtiahnuté šaty, pod ktorými nie sú vôbec vidno. 

V našej dielni ich šijeme v štyroch farbách; biela, čierna, svetlo ružová a telová. 

S týmito šortkami v šatníku sa konečne nemusíme obmedzovať na šaty len na “silonkové obdobie” v roku. Juchú!

pastedGraphic_2.png

Buď na seba dobrá

Ak už je tvoja postava akákoľvek, či sa s ňou hlboko stotožňuješ alebo ťa miestami privádza do šialenstva, maj so sebou trpezlivosť a pochopenie. Maj sa rada, pretože sebaláska nie je egoizmus. Sebaláska a sebaprijatie je niečo, čo formuje náš vlastný vzťah samých so sebou. A tento vzťah je skutočne na celý život. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *