Čo je to GOTS?

GOTS (Global Organic Textile Standard) je celosvetové označenie pre udržateľnú textilnú produkciu. Štandardizácia je založená na medzinárodne uznávaných smerniciach, ktoré okrem prísnych environmentálnych pravidiel  zahŕňajú aj základné sociálne kritériá, napríklad zákaz detskej práce sa riadi ustanovením Medzinárodnej pracovnej organizácie ILO.

 

Pri organickej bavlne musí najmenej 95% pochádzať z organického poľnohospodárstva. Všetky chemické prísady, ako sú farbivá a ďalšie aditíva musia spĺňať špecifické environmentálne a toxikologické kritériá.

 

Na stránke spoločnosti  Lillestoff, ktorá je jedným z našich dodávateľov je uvedené: „Biologicky získaná surovina, ekologická a sociálne zodpovedná výroba a určité pravidlá skladovania a balenia – každý krok je prísne kontrolovaný s ohľadom na GOTS. Výroba sa kontroluje dvakrát do roka: raz s predchádzajúcim upozornením, raz bez. Všetci zainteresovaní sú starostlivo skúmaní. Ďalšou špeciálnou vecou je spomenúť: Naša tlačová metóda je tiež certifikovaná spoločnosťou GOTS, a teda absolútne bez chemických látok.“

 

Prečo práve GOTS?

Pre bavlnu s certifikátom GOTS sme sa rozhodli práve pre vyššie spomenuté dôvody. Chceme najvyššiu kvalitu a zároveň nám záleží odkiaľ látky pochádzajú a kto a ako ich vyrába. Chceme chrániť našu planétu a preto sa snažíme pri výrobe i my produkovať čo najmenej odpadu. Pre nás sa každý kus látky počíta, takže z toho, čo zostane vyrábame doplnky, ako sú napríklad tampóny do podprseniek pre dojčiace maminy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *